Bomag BM2000/75 Cold Planer
Print
INFO
Product Group
Asphalt cold milling machines
Brand / model
Bomag BM2000/75 Cold Planer
Manufacture date (yr)
2017
Hours Used
600 h
Location
BIG 1 BIG Machinery B.V. (Schiemerik 1)
Country
Netherlands
Mascus ID
6DEF4F51
PRICE
Select currency
Price
Does not include reclaimable VAT
ITEM DETAILS
Internal stock no.
Manufacturing / Serial number
Power Output
567 kW (771 hp)
Certificates
CE
Additional Info
Used BOMAG BM 2000/75 Cold Planer – 2017 | For Sale at BIG Machinery
This BOMAG BM 2000/75 Cold Planer is now available for sale at BIG Machinery in the Netherlands.
- Condition: Used
- Year: 2017
- Engine: MTU 10V1600, 10-cylinder
- Cutting width: 2000 mm
- Cutting depth: 350 mm