CAT 140-15AWD
Print
INFO
Product Group
Graders
Brand / model
CAT 140-15AWD
Manufacture date (yr)
2020
Hours Used
5,837 h
Location
Omaha, Nebraska
Country
United States
Mascus ID
B119A507
PRICE
Select currency
Price
Does not include reclaimable VAT
ITEM DETAILS
Internal stock no.
EQN222106
Manufacturing / Serial number
EB300104
Additional Info
140 15A AWD MOTOR GRADER
BASE + 3 (WM,WT-NOFLOAT,FL)
BLADE, 14' X 27" X 1"
CAB, PLUS (INTERIOR)
CAB, PLUS (STANDARD GLASS)
CAMERA, REAR VISION
CIRCLE SAVER
COLD WEATHER PLUS PACKAGE AWD
CONTROL,AUTO ARTICULATION-DEMO
CONVERTER GP
COOLANT, 50/50, -35C (-31F)
CUTTING EDGE, 14' BLADE
DECALS, ENGLISH (U.S.)
DRAIN, HIGH SPEED, ENGINE OIL
END BITS, OVERLAY
ENGINE, TIER IV
FAN, DEFROSTER, REAR WINDOW
FAN, REVERSING
GLOBAL ARRANGEMENT,LOW AMBIENT
HEADLIGHTS,FRONT, HIGH,HALOGEN
HEATER, ENGINE COOLANT, 120V
HITCH, TOWING
JOYSTICK CONTROLS, BASIC
LANGUAGE, ENGLISH
LIGHT, LED WARNING STROBE
LIGHTS, ARM, FOLD DOWN
LIGHTS, ROADING, HALOGEN
LIGHTS, WORKING, PLUS, HALOGEN
LINES,STANDARD W/O ACCUMULATOR
MIRRORS, OUTSIDE HEATED 24V