Kovo Generador motosoldadora motor EW400DST
FavoriteFavorite
shareShare
Save searchSave search
Print
INFO
Product Group
Other Generators
Brand / model
Manufacture date (yr)
2014
Hours Used
5,000 h
Condition
Rental possibility
Country
China
General grade
1
Mascus ID
C68D4786
PRICE
Select currency
Price
Does not include reclaimable VAT
ITEM DETAILS
Amount of previous owners
2
Engine
kubota
Power Output
22 kW (29.9 hp)
Output
20 kVA
Fuel consumption
10
Generator
kovo
Engine manufacturer
KUBOTA
Frequency
50 Hz
Voltage
415 V
Tank volume
50 l
Gross Weight
500 kg
Transport dimensions (LxWxH)
1200 m
Condition info/guarantee
3
Delivery terms
FOB, CIF, EXW
Equipment
Tank, Battery, Control Panel
Certificates
CE
Additional Info
Generador motosoldadora motor Honda Generador motosoldadora motor Kubota EW400DST: 15KVA GENERADOR & 400A SOLDARAS