Rubble Master RM MSC8500M
Manufacture date (yr)
2020
Hours Used
55 h
Location
Jebel Ali Free Zone
Country
United Arab Emirates
Mascus ID
6A5E1CE4
PRICE
Select currency
Price
Does not include reclaimable VAT
ITEM DETAILS
Internal stock no.
Manufacturing / Serial number
RMMSC8500M3D2301
Additional Info
2020 Rubble Master RM MSC8500M Tracked Screen Plant (Unused) Cat C4.4 4 Cylinder Diesel Engine,, 1500 mm x 4400 mm Belt Feeder w/Hydraulic Raise Grizzly 5000 mm x 1500 mm Triple Deck Screen,, 1050 mm Wide Feed Conveyor,, 1200 mm Wide Fines Discharge Conveyor,, 1200 mm Wide Under Screen Conveyor,, 800 mm Wide Left Discharge Conveyor,, 750 mm Wide Right Discharge Conveyor,, 1200 mm Wide End Discharge Conveyor,, Cable Remote Control,, 500 mm Triple Grouser Track Shoes