Scag LBX15-GX270
Print
INFO
Product Group
Other groundscare machines
Brand / model
Scag LBX15-GX270
Manufacture date (yr)
2025
Location
Jacksonville, Florida
Country
United States
Mascus ID
A7228FC9
PRICE
Select currency
Price
Does not include reclaimable VAT
ITEM DETAILS
Manufacturing / Serial number
SCLBX15GX270052025
Additional Info
CALL OR TEXT COLIN (904) 599-3398
PLEASE CALL FOR SALE PRICE!
Scag Extreme Blower
CASH PRICE LISTED. ASK FOR FINANCING TERMS AND PRICING.
Features:
• 9HP Subaru Engine
• 6-blade, fabricated, high CFM, steel impeller
• Discharge opening (5" x 5.25 "; 26.25 square inches)
• 8.5" air inlet to supply the blower with ample air volume
• Powder coat paint for durability, protection and long life
15" Impeller