Scag SWZT-36H-14FS
Print
INFO
Product Group
Walk-behind mowers
Brand / model
Scag SWZT-36H-14FS
Manufacture date (yr)
2026
Hours Used
1 h
Location
Jasper, Georgia
Country
United States
Mascus ID
D01D4A19
PRICE
Select currency
Price
Does not include reclaimable VAT
ITEM DETAILS
Manufacturing / Serial number
Power Output
10.3 kW (14 hp)
Additional Info
NEW SCAG SWZT 36" Hydro Drive
(Model # SWZT-36H-14FS)
-14HP Kawasaki FS Engine
-36" Hero Cutter Deck
-5.5 Gallon Fuel Capacity
-Drive System: Hydro-Gear ZT2800 Transaxle
-0% FOR 48 MONTHS FINANCING!
-ASK ABOUT CASH DISCOUNTS!
-AVAILABLE IN 48"($7,249), 52" ($7,649), & 61" ($7,999) Deck Sizes!
-We Take Trade Ins!
Message me for more information!
Adrian ... 36 in