Scag STTII72V-38CHEFI
Print
INFO
Product Group
Zero turn mowers
Brand / model
Scag STTII72V-38CHEFI
Manufacture date (yr)
2025
Hours Used
1 h
Location
Jacksonville, Florida
Country
United States
Mascus ID
C2B75FF8
PRICE
Select currency
Price
Does not include reclaimable VAT
ITEM DETAILS
Manufacturing / Serial number
SCSTTII72V38CHEFI052025
Power Output
28.0 kW (38 hp)
Additional Info
CALL OR TEXT COLIN (904) 599-3398
Scag Turf Tiger II 72" Commercial Zero Turn Mower
Features:
• 38HP Kohler Gas EFI Engine
• Up to 12MPH
• Dual hydro gear 16cc hydraulic pumps
• Hydraulic oil cooler
• 1.5" - 6" height of cut
• 2-year commercial / 3-year noncommercial warranty
• Delivery Available
Width: 72 in