Hyster H48.00XM-12
POA
Print
INFO
Product Group
Diesel forklifts
Brand / model
Hyster H48.00XM-12
Manufacture date (yr)
2007
Hours Used
20,980 h
Location
NOVI LIGURE
Country
Italy
Mascus ID
B8C768C9
ITEM DETAILS
Internal stock no.
361
Maximum lift capacity
48,000 kg
Maximum lift height
4,270 mm
Lift mast
Duplex
Distance of centre of gravity
1,200 mm
Drive height
5,180 mm