Kalmar DCD220-12LB
Brand / model
Kalmar DCD220-12LB
Manufacture date (yr)
1999
Hours Used
15,000 h
Mascus ID
FCC12492
ITEM DETAILS
Internal stock no.
1566
Maximum lift capacity
22,000 kg
Maximum lift height
4,010 mm
Distance of centre of gravity
1,200 mm
Fork length
2,400 mm
Drive height
3,810 mm
Cabin
Closed cabin
Engine
Volvo Penta
Additional Info
Maskinlængde (mm): 6300
Maskinbredde (mm): 3100
Gaffelbredde (mm): 250
Gaffeltykkelse (mm): 110
Førerpladsudstyr: Panoramaspejl|Visker/vasker frontrude|Luftaffjedret sæde|Vendbar førerplads|Visker/vasker bagrude 24V|Radio med højttalere|Armlæn venstre|Visker/vasker toprude 24V|12V udtag|Nødstop|Solgardin v/toprude|Vægtdisplay|Justerbar ratstamme