Kalmar DCD320-12LB
Brand / model
Kalmar DCD320-12LB
Manufacture date (yr)
1998
Hours Used
9,600 h
Mascus ID
C42846F9
ITEM DETAILS
Internal stock no.
1710
Maximum lift capacity
32,000 kg
Maximum lift height
6,500 mm
Distance of centre of gravity
1,200 mm
Fork length
2,400 mm
Drive height
5,270 mm