Kalmar DCG150-12
POA
Print
INFO
Product Group
Diesel forklifts
Brand / model
Kalmar DCG150-12
Manufacture date (yr)
2015
Hours Used
21,386 h
Country
Denmark
Mascus ID
A8EF6247
ITEM DETAILS
Internal stock no.
3452
Maximum lift capacity
15,000 kg
Maximum lift height
4,120 mm
Lift mast
Duplex
Distance of centre of gravity
1,200 mm
Fork carriage
Integral sideshift
Fork length
2,400 mm
Drive height
3,640 mm
Cabin
Closed cabin
Engine
Cummins QSB6.7 220
Additional Info
Hjulmontering: Trækhjul styrehjul
Maskinlængde (mm): 5100
Maskinbredde (mm): 2600
Gaffelbredde (mm): 200
Gaffeltykkelse (mm): 100
Førerpladsudstyr: Visker/vasker bagrude 24V|Aircondition|Armlæn venstre|Luftaffjedret sæde|Visker/vasker toprude 24V|Mini-lever|Nødstop|Radio med højttalere|Bakkamera|Justerbar ratstamme|A4 skriveplade|Sidespejle|Visker/vasker frontrude|12V udtag|Panoramaspejl