Kalmar DCG160-12
450EURday
Print
INFO
Product Group
Diesel forklifts
Brand / model
Kalmar DCG160-12
Manufacture date (yr)
2013
Hours Used
13,813 h
Location
Lempäälä, Pirkanmaa
Country
Finland
Mascus ID
36D725A3
PRICE
Select currency
Price
ITEM DETAILS
Maximum lift capacity
16,000 kg
Maximum lift height
4,000 mm
Lift mast
Duplex
Distance of centre of gravity
1,200 mm
Condition info/guarantee
3 kk
Fork length
2,400 mm
Drive height
3,695 mm
Cabin
Closed cabin
Certificates
CE
Additional Info
- Asetinlaite keskikallistuksella
- Ilmastointi
- Keskusvoitelujärjestelmä
- Huollettu, tarkistettu ja fiksattu
- Takuu 3 kk
- Kysy edullinen leasingtarjous!
- Kuljetus saatavilla meidän kautta koko maahan.
RENTAL DETAILS
Price excl. GST
Price incl. GST(25.5%)