Konecranes SMV22-1200C
Brand / model
Konecranes SMV22-1200C
Manufacture date (yr)
2020
Hours Used
3,072 h
Location
BUNNIK
Country
Netherlands
Mascus ID
61EB003B
PRICE
Select currency
Price
Does not include reclaimable VAT
ITEM DETAILS
Number of wheels
4
Internal stock no.
35357
Maximum lift capacity
22,000 kg
Maximum lift height
5,000 mm
Lift mast
Duplex
Distance of centre of gravity
1,200 mm
Tyre type
Pneumatic
Fork length
3,700 mm
Drive height
4,560 mm