Konecranes SMV25-1200B
POA
Brand / model
Konecranes SMV25-1200B
Manufacture date (yr)
2011
Hours Used
16,234 h
Condition
Rental possibility
Country
Netherlands
Mascus ID
1DF55E46
ITEM DETAILS
Internal stock no.
25952
Maximum lift capacity
25,000 kg
Maximum lift height
3,800 mm
Free lift
150 mm
Lift mast
Duplex
Distance of centre of gravity
1,200 mm
Fork carriage
Positioner and spread
Tyre type
Super elastic
Fork length
2,400 mm
Drive height
3,710 mm