Linde H 50D-02/600
Print
INFO
Product Group
Diesel forklifts
Brand / model
Linde H 50D-02/600
Manufacture date (yr)
2019
Hours Used
3,276 h
Location
Maardu, Harjumaa
Country
Estonia
General grade
Mascus ID
BB7D3F7E
PRICE
Select currency
Price
ITEM DETAILS
Number of wheels
4
Manufacturing / Serial number
H2X394V00843
Latest Date of Inspection
Amount of previous owners
1
Full log books
Yes
Maximum lift capacity
5,000 kg
Maximum lift height
4,600 mm
Free lift
1,800 mm
Lift mast
Triplex / free lift
Distance of centre of gravity
600 mm
Fork carriage
Positioner and spread
Tyre type
Pneumatic shaped solids
Fork length
1,500 mm
Drive height
2,540 mm
Cabin
Closed cabin
Front tyres remaining
85
Rear tyres remaining
85
Transport weight
6,947 kg
Transport dimensions (LxWxH)
4616 x 1423 x 2540 mm