Linde H25D-02/600 393
Print
INFO
Product Group
Diesel forklifts
Brand / model
Linde H25D-02/600 393
Manufacture date (yr)
2017
Hours Used
9,058 h
Location
Varde
Country
Denmark
Mascus ID
AC78EC1B
PRICE
Select currency
Price
Does not include reclaimable VAT
ITEM DETAILS
Internal stock no.
DT1304
Maximum lift capacity
2,500 kg
Maximum lift height
4,210 mm
Free lift
2,000 mm
Lift mast
Duplex
Distance of centre of gravity
600 mm
Tyre type
Cushion
Fork length
1,200 mm
Drive height
2,740 mm