Linde H25D/600/393
Print
INFO
Product Group
Diesel forklifts
Brand / model
Linde H25D/600/393
Manufacture date (yr)
2013
Hours Used
6,855 h
Location
Rae vald
Country
Estonia
Mascus ID
043D1F76
PRICE
Select currency
Price
ITEM DETAILS
Number of wheels
4
Internal stock no.
WB22EE061
Manufacturing / Serial number
H2X393D54974
Maximum lift capacity
2,500 kg
Maximum lift height
4,655 mm
Free lift
1,424 mm
Lift mast
Triplex / free lift
Distance of centre of gravity
600 mm
Fork carriage
Sideshifter
Tyre type
Super elastic
Fork length
1,200 mm
Drive height
2,210 mm
Cabin
Closed cabin
Transmission
Hüdrostaat
Engine
Volkswagen
Power Output
36 kW (49.0 hp)