Linde H80D-03/1100
Manufacture date (yr)
2020
Hours Used
852 h
Condition
Reconditioned
Location
Mogilany, małopolskie
Country
Poland
General grade
1
Mascus ID
790D9E72
PRICE
Select currency
Price
ITEM DETAILS
Number of wheels
6
Internal stock no.
BD-2338
Full log books
Yes
Maximum lift capacity
8,000 kg
Maximum lift height
3,750 mm
Lift mast
Duplex
Distance of centre of gravity
1,100 mm
Fork carriage
Fork spreading
Tyre type
Cushion
Fork length
2,400 mm
Drive height
3,200 mm
Cabin
Closed cabin
Engine
Diesel
Front tyre size
300-15 Twin
Rear tyre size
300-15
Transport weight
14,643 kg
Transport dimensions (LxWxH)
4300 x 2300 x 3200 mm