Linde H80D-03/1100
Brand / model
Linde H80D-03/1100
Manufacture date (yr)
2022
Hours Used
894 h
Condition
New/unused
Location
LEEUWARDEN
Country
Netherlands
Mascus ID
F83ADFDB
ITEM DETAILS
Internal stock no.
9773
Maximum lift height
4,850 mm
Free lift
1,560 mm
Lift mast
Triplex / free lift
Distance of centre of gravity
1,100 mm
Fork length
2,400 mm
Drive height
3,012 mm