SMV Konecranes SMV20-1200B
POA
Brand / model
SMV Konecranes SMV20-1200B
Manufacture date (yr)
2010
Hours Used
17,000 h
Condition
Remanufactured
Location
2951da Alblasserdam
Country
Netherlands
Mascus ID
C73BF97C
ITEM DETAILS
Maximum lift capacity
20,000 kg
Maximum lift height
4,500 mm
Lift mast
Duplex
Distance of centre of gravity
1,200 mm
Fork length
2,400 mm
Drive height
4,060 mm