SMV SL16-1200-A
Print
INFO
Product Group
Diesel forklifts
Brand / model
SMV SL16-1200-A
Manufacture date (yr)
1999
Hours Used
2,686 h
Location
Varde
Country
Denmark
Mascus ID
A601B977
PRICE
Select currency
Price
Does not include reclaimable VAT
ITEM DETAILS
Internal stock no.
DT1346
Maximum lift capacity
16,000 kg
Maximum lift height
5,000 mm
Lift mast
Duplex
Distance of centre of gravity
1,200 mm
Tyre type
Cushion
Fork length
2,400 mm
Drive height
4,150 mm