SMV SL25-1200
POA
Print
INFO
Product Group
Diesel forklifts
Brand / model
SMV SL25-1200
Manufacture date (yr)
2008
Hours Used
19,453 h
Country
Denmark
Mascus ID
63A1A72C
ITEM DETAILS
Internal stock no.
3456
Maximum lift capacity
25,000 kg
Maximum lift height
5,500 mm
Free lift
2,800 mm
Lift mast
Duplex / free lift
Distance of centre of gravity
1,200 mm
Fork carriage
Integral sideshift
Fork length
2,400 mm
Drive height
4,570 mm
Cabin
Closed cabin
Engine
Volvo Penta TAD 760 VE
Additional Info
Hjulmontering: Trækhjul styrehjul
Maskinlængde (mm): 6200
Maskinbredde (mm): 3100
Gaffelbredde (mm): 250
Gaffeltykkelse (mm): 110
Førerpladsudstyr: Visker/vasker toprude 24V|USB port|Nødstop|Radio med højttalere|Aircondition|Justerbar ratstamme|A4 skriveplade|Vægtdisplay|Visker/vasker frontrude|Læselampe|Bakkamera|Visker/vasker bagrude 24V|12V udtag|Sidespejle|Luftaffjedret sæde