SMV SL25-1200A
POA
Print
INFO
Product Group
Diesel forklifts
Brand / model
SMV SL25-1200A
Manufacture date (yr)
2005
Hours Used
5,112 h
Country
Denmark
Mascus ID
D23E728D
ITEM DETAILS
Internal stock no.
3430
Maximum lift capacity
25,000 kg
Maximum lift height
5,000 mm
Lift mast
Duplex
Distance of centre of gravity
1,200 mm
Fork carriage
Integral sideshift
Fork length
2,400 mm
Drive height
4,290 mm
Cabin
Closed cabin
Engine
Scania
Additional Info
Hjulmontering: Trækhjul styrehjul
Maskinlængde (mm): 6300
Maskinbredde (mm): 3020
Gaffelbredde (mm): 250
Gaffeltykkelse (mm): 110
Førerpladsudstyr: Stof sæde|Mekanisk sæde|Justerbar ratstamme|Radio med højttalere|Visker/vasker frontrude|Bakkamera|Visker/vasker bagrude 24V|Panoramaspejl|Visker/vasker toprude 24V|Nødstop