SMV SL25-1200B
POA
Print
INFO
Product Group
Diesel forklifts
Brand / model
SMV SL25-1200B
Manufacture date (yr)
2013
Hours Used
2,296 h
Country
Denmark
Mascus ID
A6C89796
ITEM DETAILS
Internal stock no.
3455
Maximum lift capacity
25,000 kg
Maximum lift height
4,000 mm
Lift mast
Duplex
Distance of centre of gravity
1,200 mm
Fork carriage
Integral sideshift
Fork length
2,400 mm
Drive height
3,820 mm
Cabin
Closed cabin
Engine
Volvo TAD762VE
Additional Info
Hjulmontering: Trækhjul styrehjul
Maskinlængde (mm): 6100
Maskinbredde (mm): 3100
Gaffelbredde (mm): 250
Gaffeltykkelse (mm): 110
Førerpladsudstyr: Aircondition|Visker/vasker frontrude|Sidespejle|Visker/vasker bagrude 24V|Panoramaspejl|Visker/vasker toprude 24V|Luftaffjedret sæde|Nødstop|Stof sæde|Radio med højttalere|Justerbar ratstamme