Linde E25/600HL
POA
Print
INFO
Product Group
Electric forklifts
Brand / model
Linde E25/600HL
Manufacture date (yr)
2018
Hours Used
13,025 h
Country
Lithuania
Mascus ID
26E8E91E
ITEM DETAILS
Internal stock no.
17980
Manufacturing / Serial number
H2X387J05314
Maximum lift capacity
2,500 kg
Distance of centre of gravity
600 mm
Maximum lift height
3,945 mm
Free lift
150 mm
Drive height
2,424 mm