Linde E25HL-01/600
POA
Print
INFO
Product Group
Electric forklifts
Brand / model
Linde E25HL-01/600
Manufacture date (yr)
2020
Hours Used
9,832 h
Country
Netherlands
General grade
Mascus ID
B3BCAE87
ITEM DETAILS
Internal stock no.
VRF31154
Number of wheels
4
Maximum lift capacity
2,500 kg
Distance of centre of gravity
600 mm
Maximum lift height
6,000 mm
Free lift
1,500 mm
Lift mast
Triplex / free lift
Fork length
1,200 mm
Cabin
Closed cabin
Tyre type
Super elastic
Battery voltage
80 V
Charger voltage
80 V