Linde E30H-01/600-387-Li-Ion
Brand / model
Linde E30H-01/600-387-Li-Ion
Manufacture date (yr)
2020
Hours Used
18,003 h
Country
Germany
General grade
Mascus ID
CEB8182A
ITEM DETAILS
Internal stock no.
24385
Distance of centre of gravity
600 mm
Maximum lift height
5,480 mm
Free lift
1,700 mm
Drive height
2,455 mm
Lift mast
Triplex
Fork length
1,500 mm
Tyre type
Super elastic
Engine
Electric
Transport weight
5,863 kg
Transport dimensions (LxWxH)
2500 x 1230 x 2460 mm