Linde E30HL-01/600
Print
INFO
Product Group
Electric forklifts
Brand / model
Linde E30HL-01/600
Manufacture date (yr)
2019
Hours Used
2,306 h
Country
Germany
General grade
Mascus ID
A57717A2
PRICE
Select currency
Price
ITEM DETAILS
Internal stock no.
11187
Maximum lift capacity
3,000 kg
Distance of centre of gravity
600 mm
Maximum lift height
5,485 mm
Free lift
1,500 mm
Lift mast
Triplex
Cabin
Closed cabin
Tyre type
Super elastic
Engine
Electric
Transport dimensions (LxWxH)
0 x 0 x 0 mm
Front tyres remaining
60 - 80%
Rear tyres remaining
60 - 80%