Linde E30HL-01/600
Brand / model
Linde E30HL-01/600
Manufacture date (yr)
2016
Hours Used
9,642 h
Location
Hässleholm
Country
Sweden
General grade
Mascus ID
D87AB301
ITEM DETAILS
Internal stock no.
SHT 25-103
Number of wheels
4
Distance of centre of gravity
600 mm
Maximum lift height
4,190 mm
Free lift
150 mm
Drive height
2,690 mm
Lift mast
Simplex
Fork carriage
Pusher forks
Fork length
1,400 mm
Tyre type
Cushion
Battery voltage
80 V
Battery capacity
625 Ah
Charger voltage
80 V
Charging current
130 A
Front tyres remaining
100
Rear tyres remaining
100
Front tyre size
250/60-12
Rear tyre size
Attachments
Nya däck runt om,
Telegafflar 1400mm-2400mm, kan välja vanligt aggregat om så önskas