Linde E35H-01/600
Print
INFO
Product Group
Electric forklifts
Brand / model
Linde E35H-01/600
Manufacture date (yr)
2017
Hours Used
16,797 h
Country
Netherlands
General grade
Mascus ID
4960DA0C
PRICE
Select currency
Price
ITEM DETAILS
Internal stock no.
751
Maximum lift capacity
3,500 kg
Distance of centre of gravity
600 mm
Maximum lift height
4,100 mm
Drive height
2,890 mm
Lift mast
Simplex
Cabin
Closed cabin
Tyre type
Super elastic
Engine
Electric
Transport dimensions (LxWxH)
0 x 0 x 2890 mm