Linde E45HL-01/600
Print
INFO
Product Group
Electric forklifts
Brand / model
Linde E45HL-01/600
Manufacture date (yr)
2021
Hours Used
3,678 h
Country
Germany
General grade
Mascus ID
4F16EFCA
PRICE
Select currency
Price
ITEM DETAILS
Internal stock no.
11109
Maximum lift capacity
4,500 kg
Distance of centre of gravity
600 mm
Maximum lift height
6,010 mm
Free lift
1,500 mm
Lift mast
Triplex
Cabin
Closed cabin
Engine
Electric
Transport dimensions (LxWxH)
0 x 0 x 0 mm
Front tyres remaining
80 - 100%
Rear tyres remaining
80 - 100%