Linde E45HL/600-388
POA
Print
INFO
Product Group
Electric forklifts
Brand / model
Linde E45HL/600-388
Manufacture date (yr)
2020
Hours Used
7,155 h
Country
Germany
General grade
Mascus ID
16309BFB
ITEM DETAILS
Internal stock no.
24418
Maximum lift capacity
4,500 kg
Distance of centre of gravity
600 mm
Maximum lift height
4,675 mm
Free lift
1,510 mm
Drive height
2,360 mm
Lift mast
Triplex
Cabin
Closed cabin
Tyre type
Super elastic
Engine
Electric
Transport weight
8,003 kg
Transport dimensions (LxWxH)
2800 x 1450 x 2360 mm