Yale ERP30 ALFV2395
Print
INFO
Product Group
Electric forklifts
Brand / model
Yale ERP30 ALFV2395
Manufacture date (yr)
2001
Country
Germany
General grade
Mascus ID
E31D3545
PRICE
Select currency
Price
ITEM DETAILS
Internal stock no.
15005
Maximum lift capacity
3,000 kg
Free lift
1,750 mm
Drive height
2,390 mm
Lift mast
Triplex
Cabin
Overhead guard
Tyre type
Super elastic
Transmission
Elektro Hand
Engine
Electric
Transport weight
3,317 kg
Transport dimensions (LxWxH)
2500 x 1190 x 2390 mm