Rocla RSM10S1600
Print
INFO
Product Group
Platform stackers
Brand / model
Rocla RSM10S1600
Manufacture date (yr)
2023
Condition
New/unused
Location
Raisio
Country
Finland
General grade
Mascus ID
D6A9830E
PRICE
Select currency
Price
ITEM DETAILS
Amount of previous owners
0
Maximum lift capacity
1,000 kg
Distance of centre of gravity
600 mm
Maximum lift height
1,600 mm
Drive height
2,080 mm
Lift mast
Simplex
Fork length
1,150 mm
Cabin
No cabin/Other
Condition info/guarantee
1 vuosi
Transport weight
210 kg
Transport dimensions (LxWxH)
1690 x 740 x 2080 mm
Front tyres remaining
100
Rear tyres remaining
100
Certificates
CE
Additional Info
Nostokorkeus: 1600 mm
Kapasiteetti: 1000 kg
Nostotapa: yksinopeuksinen
Vapaanosto: ei
Rakennekorkeus: 2080 mm
Leveys: 740 mm
Käytäväleveys (Ast): 2000 mm
Haarukat: 550x1150 mm
Kokonaispituus: 1690 mm