Linde H20T-01/600
Print
INFO
Product Group
LPG forklifts
Brand / model
Linde H20T-01/600
Manufacture date (yr)
2022
Hours Used
949 h
Country
Germany
General grade
Mascus ID
99B4A3E4
PRICE
Select currency
Price
ITEM DETAILS
Internal stock no.
11113
Maximum lift capacity
2,000 kg
Distance of centre of gravity
600 mm
Maximum lift height
5,060 mm
Free lift
1,500 mm
Lift mast
Triplex
Cabin
Closed cabin
Tyre type
Super elastic
Engine
Gas
Transport dimensions (LxWxH)
0 x 0 x 0 mm
Front tyres remaining
80 - 100%
Rear tyres remaining
80 - 100%