EP ESA121-3600
Print
INFO
Product Group
Pedestrian stacker
Brand / model
EP ESA121-3600
Manufacture date (yr)
2025
Condition
New/unused
Location
Raisio, Varsinais-Suomi
Country
Finland
General grade
Mascus ID
F058B754
PRICE
Select currency
Price
ITEM DETAILS
Power type
Electric
Amount of previous owners
0
Maximum lift capacity
1,200 kg
Distance of centre of gravity
600 mm
Maximum lift height
3,613 mm
Drive height
2,295 mm
Lift mast
Duplex
Fork length
1,150 mm
Power Output
0.65 kW (0.88 hp)
Condition info/guarantee
1 vuosi / 2000h
Battery capacity
105 Ah
Battery year of manufacture
Charger voltage
24 V
Charging current
15 A
Transport weight
700 kg
Transport dimensions (LxWxH)
1760 x 826 x 2295 mm
Front tyres remaining
100
Rear tyres remaining
100
Certificates
CE
Attachments
-Virta-avain
-Akun varaustilan näyttö
Accessories
Battery charger
Sisäänrakennettu varaaja
Additional Info
Tekniset tiedot:
- Nostokyky 1200kg / 600mm
- Pyörien laatu: Polyuretan
- Telipyörät
- Työkäytäväleveys: 2240 mm (kuorman pituus 1200 mm)
Masto:
- 3600 mm duplex
- Nostokorkeus 3613 mm
- Maston korkeus maksimissaan 4060 mm
- Rakennekorkeus 2295 mm
- Haarukkapituus 1150 mm
- Haarukkaleveys 570 mm
Runko:
- Kokonaispituus 1760 mm
- Kokonaisleveys 826 mm
- Paino akun kanssa 700 kg
Moottorit
- Ajomoottori 0,65 kW/DC
- Nostomoottori 3 kW/DC
Varusteet
- Huoltovapaa AGM-akku
- Akku 2X12V / 105Ah
- Laturi 15Ah / 24V