EP ESA121-M-1600
Print
INFO
Product Group
Pedestrian stacker
Brand / model
EP ESA121-M-1600
Manufacture date (yr)
2024
Condition
New/unused,Rental possibility
Location
Raisio
Country
Finland
General grade
Mascus ID
50FCF0A4
PRICE
Select currency
Price
ITEM DETAILS
Power type
Electric
Amount of previous owners
0
Maximum lift capacity
1,200 kg
Distance of centre of gravity
600 mm
Maximum lift height
1,613 mm
Free lift
1,530 mm
Drive height
1,951 mm
Lift mast
Simplex
Fork length
1,150 mm
Power Output
0.65 kW (0.88 hp)
Condition info/guarantee
1 vuosi / 2000h
Battery capacity
105 Ah
Battery year of manufacture
Charger voltage
24 V
Charging current
15 A
Transport weight
490 kg
Transport dimensions (LxWxH)
1760 x 826 x 1951 mm
Front tyres remaining
100
Rear tyres remaining
100
Certificates
CE
Attachments
-Virta-avain
-Akun varaustilan näyttö
Accessories
Battery charger
Sisäänrakennettu varaaja
Additional Info
Tekniset tiedot:
- Nostokyky 1200kg
- Pyörien laatu: Polyuretan
- Telipyörät
- Kääntösäde 1452mm
- Työkäytäväleveys: 2212 mm (kuorman pituus 1200 mm)
- Ajonopeus 4/4,5 km/h ( kuormattuna / kuormaamattomana )
Masto:
- 1613mm monomast
- Nostokorkeus 1613 mm
- Vapaa nosto 1530mm
- Maston korkeus maksimissa 1991 mm
- Rakennekorkeus 1951 mm
- Haarukkapituus 1150 mm
- Haarukkaleveys 570 mm
Runko:
- Kokonaispituus 1742 mm
- Kokonaisleveys 826 mm
- Paino akun kanssa 490 kg
Moottorit
- Ajomoottori 0,65 kW
- Nostomoottori 3 kW
Varusteet
- Huoltovapaa AGM-akku
- Akku 105Ah
- Laturi 24V