Jungheinrich EJC 110 115-57-250ZT Li-Ion
POA
Print
INFO
Product Group
Pedestrian stacker
Brand / model
Manufacture date (yr)
2019
Hours Used
3,579 h
Country
Germany
General grade
Mascus ID
1C4B236A
ITEM DETAILS
Power type
Electric
Internal stock no.
F9274
Maximum lift capacity
1,000 kg
Distance of centre of gravity
600 mm
Maximum lift height
2,500 mm
Drive height
1,700 mm
Lift mast
Simplex
Fork length
1,150 mm
Cabin
No cabin/Other
Tyre type
Cushion
Transmission
Drehstrom
Engine
Electric - ---
Transport weight
733 kg
Transport dimensions (LxWxH)
0 x 0 x 1700 mm