Jungheinrich EJC 110 G115-57-250ZZ Li-Ion
Print
INFO
Product Group
Pedestrian stacker
Brand / model
Manufacture date (yr)
2018
Hours Used
1,386 h
Country
Germany
General grade
Mascus ID
1C3F6B83
PRICE
Select currency
Price
ITEM DETAILS
Power type
Electric
Internal stock no.
I9334
Maximum lift capacity
1,000 kg
Distance of centre of gravity
600 mm
Maximum lift height
2,500 mm
Free lift
1,200 mm
Drive height
1,700 mm
Lift mast
Duplex
Fork length
1,150 mm
Cabin
No cabin/Other
Tyre type
Cushion
Transmission
Drehstrom
Engine
Electric - Elektro 1,kW
Transport weight
713 kg
Transport dimensions (LxWxH)
1800 x 800 x 1700 mm