Jungheinrich EMC-B 10 115-57-154E
Brand / model
Manufacture date (yr)
2020
Hours Used
198 h
Mascus ID
4BD122E5
PRICE
Select currency
Price
ITEM DETAILS
Internal stock no.
U2607
Maximum lift capacity
1,000 kg
Distance of centre of gravity
600 mm
Maximum lift height
1,540 mm
Free lift
1,540 mm
Drive height
1,970 mm
Lift mast
Simplex
Fork length
1,150 mm
Transport weight
600 kg
Transport dimensions (LxWxH)
1700 x 1480 x 1970 mm