Linde L12AC/1171-01
POA
Print
INFO
Product Group
Pedestrian stacker
Brand / model
Linde L12AC/1171-01
Manufacture date (yr)
2023
Country
Denmark
Mascus ID
ITEM DETAILS
Power type
Electric
Internal stock no.
Maximum lift capacity
1,200 kg
Maximum lift height
4,270 mm
Drive height
1,940 mm
Fork length
1,200 mm
Engine
el, 3,0 kW AC