Linde T16P/1151
POA
Print
INFO
Product group
Pedestrian stackers
Brand / model
Linde T16P/1151
Year of manufacture
2020
Country
Denmark
Mascus ID
D1AB845C
DETAILS
Power type
Electric
Internal stock no.
Maximum lift capacity
1,600 kg
Maximum lift height
210 mm
Fork length
1,150 mm
Engine
el, 1,2kW AC