Noblelift PSE12N16LI-ion
Print
INFO
Product Group
Pedestrian stacker
Brand / model
Noblelift PSE12N16LI-ion
Manufacture date (yr)
2023
Location
Löddeköpinge, Skåne län
Country
Sweden
General grade
Mascus ID
86E7C946
PRICE
Select currency
Price
ITEM DETAILS
Maximum lift capacity
1,200 kg
Distance of centre of gravity
600 mm
Maximum lift height
1,600 mm
Free lift
1,600 mm
Drive height
1,970 mm
Lift mast
Simplex
Fork length
1,150 mm
Tyre type
Pneumatic shaped solids
Battery voltage
24 V
Battery capacity
60 Ah
Battery year of manufacture
2023
Charger voltage
24 V