Icem CTS20/402 FT
Print
INFO
Product Group
Reach truck
Brand / model
Icem CTS20/402 FT
Manufacture date (yr)
2015
Hours Used
2,062 h
Country
Germany
General grade
Mascus ID
F0403C1F
PRICE
Select currency
Price
ITEM DETAILS
Power type
Electric
Internal stock no.
13270
Maximum lift capacity
2,000 kg
Maximum lift height
4,020 mm
Drive height
2,620 mm
Lift mast
Simplex
Cabin
Closed cabin
Transmission
Handschaltung
Engine
Electric
Transport weight
2,610 kg
Transport dimensions (LxWxH)
1950 x 1210 x 2620 mm