Jungheinrich ETV 214 L GE115-650DZ
Product Group
Reach truck
Brand / model
Manufacture date (yr)
2017
Hours Used
7,985 h
Mascus ID
B6DBBC57
PRICE
Select currency
Price
ITEM DETAILS
Power type
Electric
Internal stock no.
J0429
Maximum lift capacity
1,400 kg
Distance of centre of gravity
600 mm
Maximum lift height
6,500 mm
Free lift
2,050 mm
Drive height
2,720 mm
Fork length
1,150 mm
Tyre type
Cushion
Engine
Electric - Elektro 6,0KW
Transport weight
3,050 kg
Transport dimensions (LxWxH)
1800 x 1300 x 2720 mm