UniCarriers UFW250DTFVRE705
POA
Print
INFO
Product Group
Reach truck
Brand / model
UniCarriers UFW250DTFVRE705
Manufacture date (yr)
2019
Hours Used
2,117 h
Location
LONDERZEEL
Country
Belgium
Mascus ID
E156C872
ITEM DETAILS
Manufacturing / Serial number
UFW224154
Maximum lift capacity
2,500 kg
Distance of centre of gravity
600 mm
Maximum lift height
7,050 mm
Lift mast
Triplex / free lift
Fork length
1,000 mm