Linde T20RW-1154
POA
Print
INFO
Product Group
Stand-in stackers
Brand / model
Linde T20RW-1154
Manufacture date (yr)
2019
Hours Used
220 h
Country
Germany
General grade
Mascus ID
FD6BE337
ITEM DETAILS
Power type
Electric
Internal stock no.
20745
Maximum lift capacity
2,000 kg
Distance of centre of gravity
600 mm
Maximum lift height
125 mm
Drive height
1,600 mm
Lift mast
Other
Fork length
1,150 mm
Cabin
Closed cabin
Engine
Electric
Transport weight
1 kg
Transport dimensions (LxWxH)
2070 x 970 x 1600 mm