Battioni-Pagani HT5KU/1200
Print
INFO
Product Group
Side loader
Brand / model
Battioni-Pagani HT5KU/1200
Manufacture date (yr)
2006
Location
32-650 Kęty
Country
Poland
General grade
Mascus ID
004D3CA7
PRICE
Select currency
Price
Does not include reclaimable VAT
ITEM DETAILS
Power type
Diesel
Internal stock no.
Maximum lift capacity
5,000 kg
Maximum lift height
3,500 mm
Drive height
2,750 mm
Lift mast
Duplex
Transport weight
12,800 kg
Additional Info
Uwaga dla klienta ostatecznego: Wózek boczny 5 ton, bocznego załadunku
BP Battioni Pagani
rok produkcji 2006
udźwig 5000 kg
maszt duplex
wys. podnoszenia masztu +/- 3500 mm
wys. konstrukcyjna masztu +/- 2750 mm
napęd diesel
silnik Deutz, moc 55 kW
waga +/- 12800 kg
ogumienie 27x10-12 PN
wymiary platformy +/- 4430x 1200 mm, SpecialEquipment: Full cabin