Baumann HX50/14/63TR - NEUGERÄT !!! - sofort verfügbar !!!
FavoriteFavorite
shareShare
Save searchSave search
Print
INFO
Product Group
Side loader
Brand / model
Manufacture date (yr)
2023
Country
Austria
General grade
1
Mascus ID
D1A653BC
PRICE
Select currency
Price
ITEM DETAILS
Internal stock no.
HLX
Maximum lift capacity
5,000 kg
Distance of centre of gravity
700 mm
Maximum lift height
6,300 mm
Free lift
2,070 mm
Drive height
2,950 mm
Lift mast
Triplex
Fork length
1,400 mm
Cabin
Closed cabin
Tyre type
Pneumatic
Transmission
Hydrostat
Engine
Diesel - 4-Zyl. Hatz-Diesel
Power Output
53.7 kW (73 hp)
Transport dimensions (LxWxH)
0 x 0 x 2950 mm
Attachments
Additional Info
höhenverstellbare Gabel +/- 100 mm
welift gmbh
Telefunkenstrasse 19 4840 Vöcklabruck Oberösterreich Austria