Bulmor DNQ40-12-52D
Print
INFO
Product Group
Side loader
Brand / model
Bulmor DNQ40-12-52D
Manufacture date (yr)
2016
Hours Used
5,582 h
Location
BUNNIK
Country
Netherlands
Mascus ID
FEF84A07
PRICE
Select currency
Price
Does not include reclaimable VAT
ITEM DETAILS
Power type
Other
Internal stock no.
35085
Maximum lift capacity
4,000 kg
Distance of centre of gravity
600 mm
Maximum lift height
5,200 mm
Drive height
3,280 mm
Lift mast
Duplex
Fork length
1,200 mm